Митники Домодєдово брали 1,5 млн. рублів хабарів щодня

Працівники митного поста Домодєдово щодня брали невеликі хабарі, загальна сума яких сягала півтора мільйонів рублів на добу…

Хабарі від 1 до 10 тисяч рублів дозволяли пасажирам або зовсім уникнути огляду вантажу, або пройти процедуру оформлення документів за спрощеною схемою. Експерти вважають, що така діяльність митної служби здатна призвести до жертв серед людей, якщо нею скористаються терористи.

Повідомляється, що керівництвом митників аеропорту в пункті огляду навіть було встановлено відеоспостереження — це зробили, щоб гроші, отримані з пасажирів, які не змогли пройти повз «общака», тобто загальної каси. Також існує припущення, що до збору данини безпосередньо причетний Рудольф Зімін, який є колишнім начальником поста.

На думку експертів, подібна діяльність, якщо її не зупинити, може вийти за рамки звичайних економічних злочинів і призвести до жертв серед громадян, так як є статистика, згідно якої в ручній поклажі знаходили зброю з небезпечними речовинами та ін.

Нагадаємо, що перевірка аеропорту Домодєдово почалася ще в квітні поточного року. Тоді шістьох співробітників ФМС запідозрили в отриманні грошей за те, що вони не стали оглядати вантаж пасажирів, які прибули з В’єтнаму. Слідство поки ще не завершено, і, можливо, деякі з працівників митної служби стануть новими фігурантами порушеної проти митників справи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *