Мариинский театр

За більш ніж два століття своєї історії Маріїнський театр подарував світові багатьох великих артистів: тут служив Видатний бас, основоположник російської виконавської оперної школи Осип Петров, відточували свою майстерність і досягли вершин слави такі великі співаки, як Федір Шаляпін, Іван Єршов, Медея і Микола Фігнер, Софія Преображенська. Блищали на сцені артисти балету: Матильда Кшесинська, Анна Павлова, Вацлав Ніжинський, Галина Уланова, Рудольф Нурєєв, Михайло Баришніков. Починав свій шлях у мистецтво Джордж Баланчин. Театр був свідком розквіту таланту геніальних художників-декораторів, таких як Костянтин Коровін, Олександр Головін, Олександр Бенуа, Симон Вірсаладзе, Федір Федоровський. І багато, багато інших. Також ви у нас зможите мариинский театр купить билеты.

З давніх – давен так повелося, що Маріїнський театр веде родовід, відраховує століття від 1783 року, коли 12 липня був виданий Указ Про затвердження театрального комітету «для управління видовищами і музикою», а 5 жовтня-урочисто відкритий великий Кам’яний театр НА Карусельній площі. Театр дав нове ім’я площі-вона дійшла до наших днів як Театральна.

Побудований за проектом Антоніо Рінальді Великий театр вражав уяву розмірами, величною архітектурою, сценою, обладнаної за останнім словом тодішньої театральної техніки. При його відкритті давалася опера Джованні Паїзіелло Il Mondo della luna (»Місячний світ»). Російська трупа виступала тут поперемінно з італійською та французькою, йшли драматичні вистави, влаштовувалися також вокально-інструментальні концерти.

Петербург будувався, його вигляд безперервно змінювався. У 1802-1803 роках Тома де Томон – блискучий архітектор і малювальник – здійснив капітальне перебудову внутрішнього планування та оздоблення театру, помітно змінив його зовнішній вигляд і пропорції. Новий, який придбав парадний і святковий вигляд, Великий театр став однією з архітектурних пам’яток невської столиці, поряд з Адміралтейством, біржею, Казанським собором. Однак в ніч на 1 січня 1811 року у Великому театрі вибухнула грандіозна пожежа. За два дні у вогні загинуло багате внутрішнє оздоблення театру, серйозно постраждав і його фасад. Тома де Томон, який склав проект відновлення свого улюбленого дітища, не дожив до його реалізації. 3 лютого 1818 року відновлений Великий театр відкрився знову прологом «Аполлон і Паллада на півночі» і балетом Шарля Дідло «Зефір і Флора» на музику композитора Катаріно Кавоса.

 1

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *