На Кавказі скасували будівництво 4-х гірськолижних курортів

Минулої середи, 18 червня, стало відомо, що уряд Росії офіційно відмовився від ідеї будівництва відразу чотирьох гірськолижних курортів в туристичному кластері «Курорти Північного Кавказу»…

В пріоритеті у держави залишаться лише три курортні зони – це вже діючий всесезонний курорт Архиз в Карачаєво-Черкесії, діючий Ельбрус-Безенги в республіці Кабардино-Балкарії, а також курорт Ведучи в Чеченській Республіці. Останній курорт існують поки що тільки в планах, але його будівництво має розпочатися вже в цьому році.

Дагестан, Північна Осетія, Інгушетія і Адигея – з об’єктивних причин втратили можливість будівництва в найближчому майбутньому на своїх територіях чотирьох нових курортних зон.

У Північній Осетії планувалося побудувати курорт Мамисон, в Інгушетії – курорт Армхи-Цори, в Дагестані – Матлас, в Адигеї – Лагонаки. Всі «вибули» з державної програми розвитку курорти виявилися необґрунтовано дорогими, не мали інвесторів, вимагали капітальних фінансових вкладень повної відсутності інфраструктури та з-за складності рельєфу, і обійшлися б бюджету як олімпійський Сочі.

Самим критикувались виявився дагестанський Матлас — крім того що там взагалі не буває снігу, так ще і дуже круті схили, з яких можна тільки на парашутом стрибати. Втім, чому тут дивуватися, якщо будівництвом «туристичної Мекки» на Північному Кавказі займався скандальний на олімпійській будівництві Ахмед Билалов, що мешкає нині у Великобританії і не планує повертатися на батьківщину, де він є фігурантом кримінальної справи про розтрату бюджетних коштів ВАТ «Курорти Північного Кавказу». Саме Билалов і пролобіював будівництво Матласа, оскільки сам родом з цього району Дагестану.

Рахункова палата виявила під час аудиторської перевірки на «Курорти Північного Кавказу» (КСК) нецільове витрачання бюджетних коштів членами ради директорів на сотні мільйонів рублів — це і чартерні перельоти по всьому світу, проживання в люксових готелях і так далі. Загалом, бюджетні гроші платників податків були освоєні за призначенням…

Взагалі рішення про призупинення будівництва гірськолижних курортних зон на Північному Кавказі, на які планувалося витратити 450 млрд. рублів, було прийнято ще в 2013 році, тому проекти майже не фінансувалися. Через скорочення фінансування федеральної програми розвитку Півдня з 128 до 30 мільярдів рублів, туризм в регіоні пішов на як мінімум другий план, після соціальної сфери.

Крім того, із-за відсутності чіткого і прозорого маркетингового плану у ВАТ «Курорти Північного Кавказу», інвестори не поспішають туди вкладатися. Ще жоден іноземний інвестор не дав ні долара на їх будівництво.

Цікавить житло в Кабардинці, в Криму чи на Північному Кавказі? Заходьте на проект « Готелі півдня», підшукуйте найбільш підходящий вам варіант без посередників, бронюйте і економте свої гроші!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *