Росія і Гондурас взаємно відмовилися від віз

Міждержавну угоду між Російською Федерацією і Республікою Гондурас про умови взаємної відмови від візових формальностей при перетині кордонів громадянами обох країн, за повідомленням МЗС РФ, набуває чинності 11 липня 2015 року.

Угода між Росією і Гондурасом про безвізовий режим дозволяє власникам діючих паспортів обох країн в’їжджати і виїжджати, а також прямувати транзитом та проживати на території однієї з держав, учасників Угоди, до 90 діб. Проте такий дозвіл діє, у відповідності з міжнародною практикою, тільки після закінчення кожного періоду в 180 діб з дня першого в’їзду. Якщо ж громадянин однієї держави має намір затриматися на території іншої більш як 90 діб, або займатися «в гостях» трудової або комерційною діяльністю, йому доведеться отримати відповідну візу у порядку, передбаченому законодавством країни в’їзду.

Слід зазначити, що в односторонньому порядку Гондурас скасував в’їзні візи для громадян Росії ще в 2010 році. Росіяни в даний час можуть користуватися безвізовим режимом при відвідуванні 11 південноамериканських держав: Еквадору, Чилі, Парагваю, Перу, Парагваю, Панами, Колумбії, Гайани, Венесуели, Бразилії і Аргентини.

Читайте також: Один з кращих готелів Мальдів

 

Шотландська туристка полетіла до Туреччини по простроченому паспортом чоловіка

Громадянка Великобританії, проживає в Шотландії, змогла, сама того не підозрюючи, вилетіти до Туреччини за паспортом свого чоловіка, який ще й був прострочений…

 

53-річна Меріон Ламонд вилетіла з Единбурга в Даламан (Туреччина), взявши за помилку паспорт свого чоловіка Дерека. Документ був вже п’ять років як прострочений, однак туристка без проблем пройшла всі рівні контролю в аеропорту Единбурга.

Помилка виявилася вже в турецькому аеропорту. Після допиту місцевою поліцією жінку відправили назад. По прибуттю Меріон Ламонд знову забронювала рейс у Даламан, щоб встигнути ще побути в Туреччині залишок відпустки.

Туристка сказала, що визнає, що частина провини за інцидент лежить на неї з-за неуважності. Але все ж, за її словами, вона була глибоко здивована і вражена тим, як просто вона пройшла всі етапи контролю в аеропорту з чужим, та ще й простроченим паспортом.

Зі слів представника аеропорту Единбурга, в самій повітряної гавані не перевіряються документи пасажирів, що вилітають, так як це завдання авіакомпаній. У туристичній компанії Thomson Holidays, яка продала тур Ламонд, повідомили, що за даним інцидентом проведено ретельне розслідування, і надалі такого більше не повториться.

Раніше в лютому цього року інший британської туристці відмовили у в’їзді в Таїланд з тієї причини, що в паспорті були вирвані сторінки. 28-річна Фей Вілсон, будучи в нетверезому стані, вирвала сторінки з паспорта та використала їх в якості туалетного паперу.

 

Чеський президент хотів би скасувати візи для росіян

Один з найбільш доброзичливо налаштованих до Росії європейських лідерів, президент Чеської республіки Мілош Земан виступив за скасування віз для російських громадян…

«Необхідно скасувати візовий режим з Російською федерацією. Навіщо плодити бюрократичні перепони в першу чергу турбізнесу, як найбільш вигідної співпраці, і для сотень тисяч туристів, охочих відвідати Чехію?» — сказав в інтерв’ю одному з російських новинних видань Земан.

Чеських лідер також торкнувся теми вводяться деякими країнами антиросійських санкцій, підкресливши, що особисто він взагалі не бачить об’єктивних причин «антиросійської істерії» та ізоляції Росії від Євросоюзу. «Ізоляція ще ніколи не приводила не одну зі сторін до виграшу, оскільки мала лише зворотний ефект. Тому в ній немає сенсу. Потрібно вирішувати проблеми шляхом діалогу», — заявив він.

Відкрити візу в Емірати стане складніше

Вступили в силу нові правила оформлення віз в ОАЕ, повідомляють туроператори…

Тепер туристу мають право відмовити у візі в країну в наступних випадках. Перше, якщо термін дії закордонного паспорта в’їжджає спливає менш, ніж за півроку до моменту подорожі. Друге, якщо турист повторно бажає відкрити візу, у той час як у нього є чинна від будь-якого туристичного оператора. Третє, якщо мандрівник раніше затримувався в країні довше покладеного терміну з будь-яким туристичним оператором.

Також з 11 жовтня 2016 року Імміграційна служба Об’єднаних Арабських Еміратів збільшила термін обробки документів на візу для громадян Росії та України, які народилися за межами СНД, та осіб, які мають арабські ім’я та прізвище, до 20 днів. Влади вирішили не пояснювати причину і не обмежувати термін дії цього правила. Для оформлення візи для цієї категорії мандрівників потрібно надати копію свідоцтва про народження всіх раніше діючих закордонних паспортів.

Сьогодні оформлення візи в ОАЕ обійдеться в 85 доларів для дорослих і дітей з власним закордонним паспортом. Дитині, вписаному в паспорт батьків, віза оформляється безкоштовно.

Туристи з РФ, країн СНД та ряду інших країн зобов’язані завчасно оформляти візу в Емірати. Проходячи паспортний контроль, чоловік зобов’язаний надати копію електронної візи і закордонний паспорт. Туристична віза в Емірати дозволяє в’їжджати в країну один раз і обмежує перебування на її території 30 днями. Діє віза 60 днів з моменту її відкриття.

Закордонні паспорти мають лише 28% росіян

За останні два роки частка російських громадян, що мають зарубіжні паспорта, не змінилася і становить 28% від загального числа росіян, — дані «Левада-Центру»…


У різних соціальних групах частки власників закордонних паспортів наступні. Керівники – 60%, службовці – 37%, чоловіки – 31%, громадяни у віці від 25 до 40 років – 39%, з вищою освітою – 49%, з високим рівнем споживання – 52%, москвичі – 60%, жителі інших (крім столиці) міст, де проживають загалом понад 100 тис. осіб – 32%.

Опитування здійснив «Левада-Центр» у період з 25 по 28 березня. Проінтерв’ювали 800 осіб. З усіх опитаних 72% ніколи не залишали межі колишнього СРСР в ділових поїздках. 12% повідомили, що «раніше бували за кордоном, а тепер немає», 4% опитаних виїжджають за кордон у відрядження раз в 2-3 року, 3% бувають за кордоном у службових відрядженнях в середньому раз на рік.

Дослідження також показало, що за межами бСССР на відпочинку ніколи не бували 59% російських громадян, 15% «раніше їздили, тепер немає», 9% дозволяють собі закордонний відпочинок раз в 2-3 року, 5% — близько рази в рік, 2% можуть дозволити собі відпочити за кордоном частіше двох разів у рік.

Раз в рік і частіше відпочивають в «далекому зарубіжжі» в основному різного роду керівники -20%, службовці – 10%, в цілому російські громадяни 25-40 років (11%), з наявністю вищої освіти – 68%, з високим рівнем споживання – 20%, жителі Москви – 22% і городяни населених пунктів з чисельністю населення понад півмільйона людина – 9%.

Росіян зобовязали здавати відбитки пальців на закордонні паспорти

Починаючи з 1 січня цього року, російські мандрівники повинні будуть здавати відбитки пальців, щоб отримати новий десятирічний біометричний закордонний паспорт.

Постанова Уряду РФ про доповнення відбитками пальців переліку персональних даних, які записуються в електронні носії інформації основних документів, що засвідчують особу громадян Росії, за якими здійснюється виїзд і в’їзд на територію нашої країни, набула чинності 1 січня 2015 року.

У прес-службі ФМС пояснили, що перевірці підлягають лише вказівні пальці обох рук. Ця процедура обов’язкова для всіх росіян, які отримують біометричний паспорт, починаючи з 12-річного віку.

В даний час в рамках пілотного проекту в Москві і Санкт-Петербурзі, що стартував ще в 2013 році, вже оформлено майже 30 000 закордонних паспортів з відбитками пальців.

Росіяни, не бажають з якихось причин здавати відбитки пальців, все ще можуть отримати «старий» закордонний паспорт терміном дії 5 років, для його отримання здавати їх все ще не потрібно.

Також з 1 січня зросли і тарифи на оформлення закордонних паспортів. Так, щоб отримати «старий» закордонний паспорт дорослій людині доведеться віддати 2 тисячі рублів, раніше ж мандрівникам доводилося платити в два рази менше. А за новий закордонний паспорт потрібно заплатити вже 3,5 тисячі рублів.

Вєтнам планує збільшити термін безвізового перебування для росіян

Національний комітет з туризму В’єтнаму підготував проект по послаблення візового режиму для іноземних туристів, у тому числі для росіян, корейців і японців.

Зокрема, планується, що максимальний термін безвізового перебування російських туристів у В’єтнамі збільшиться з 15 до 30 днів.

Нагадаємо, що зараз громадянам Росії для відвідування В’єтнаму з метою туризму на строк до 15 днів віза не потрібна.

Таким чином, туристичні влади країни намагаються збільшити турпотік з пріоритетних для них держав.

За статистикою, число туристів з Росії, Південної Кореї і Японії у В’єтнамі в минулому році досяг 1,45 млн. осіб, що принесло до бюджету країни понад 2 млрд. доларів.

Згідно з тими ж статистичними даними, в період з січня по березень 2013 року В’єтнам відвідало майже 84,7 тис. росіян, причому за темпами зростання, який склав +50,8%, Росія зайняла перше місце.

А загалом в’їзному турпотоці у В’єтнам ми на 6 місці, після Китаю, Південної Кореї, Японії, США і Тайваню.

Іноземці зможуть прилітати в Росії без візи на 72 години

Можливо, вже в цьому році іноземці, що прилітають в Росію літаками, зможуть перебувати на її території без оформлення візи до 3-х діб…

Про це стало відомо з доповіді губернатора Петербурга Георгія Полтавченко, який виступив днями в міському парламенті. Зараз подібний режим діє лише для іноземців, які прибувають у Росію на круїзних судах і поромах.

Повідомляється, що законопроект був внесений пітерським губернатором на розгляд депутатів Держдуми ще в жовтні 2013 року і вже пройшов всі необхідні в цьому випадку узгодження. Якщо все піде, як планувалося, його приймуть вже в травні 2014 року.

За словами Георгія Полтавченко, ні політичні інтриги, ні західні санкції, не зможуть підірвати інтерес до російських пам’ятках, зокрема до Санкт-Петербургу, у іноземних туристів. Турпотік не тільки не скорочується, але хоч і повільними темпами, але зростає з року в рік. До прикладу, за минулий рік турпотік в Пітер виріс на 3% і склав майже 6 млн. 300 тисяч чоловік, і майже половина з них – іноземні туристи.

Прямим підтвердженням слів губернатора є фінансові показники Північної столиці: ресторани, готелі і міні-готелі Санкт-Петербурга заплатили в 2013 році на 30% податків більше, ніж роком раніше.

Це вже третій крок російських законодавців до безвізового режиму для іноземних туристів. Раніше був введений безвізовий режим для туристів, які перебувають в нашу країну на круїзних кораблях і поромах, а в лютому цього року був також підготовлений законопроект, який дозволяє безвізовий в’їзд на троє діб іноземцям, що прибувають в туристичних цілях на поїздах.