Туроператори просять держпідтримку для розвитку внутрішнього туризму

На ім’я заступника глави Міністерства культури Російської Федерації Алли Маниловой від Асоціації туроператорів Росії (АТОР) було направлено лист з проханням підтримати організацію і розвиток нових туристичних маршрутів на території Росії.

У листі, зокрема, йдеться про те, що на вітчизняному туристичному ринку за 20 років ще жодного разу не були задіяні деякі дуже ефективні способи підтримки внутрішнього туризму, тоді як російські туроператори готові формувати попит у відповідності з потребами потенційних споживачів, створюючи нові маршрути по Росії. Але поодинці вирішити всі ці питання бізнес не зможе, йому потрібна допомога держструктур.

Також підкреслюється, що зниження платоспроможності населення диктує необхідність створення і просування таких турпродуктів, які могли б бути доступними населенню з середніми та низькими доходами. Але абсолютно очевидно, що забезпечити ринок реченнями такого роду неможливо без підтримки держави.

В якості прикладу АТОР посилається на досвід багатьох країн — світових лідерів туристичного бізнесу, свідчить про те, що державне сприяння реалізації маркетингових програм внутрішнього туризму — обов’язкова умова успішного розвитку галузі в цілому, і закликає надати держпідтримку російському туристичному бізнесу, який забезпечить стабільний потік туристів на регіональному рівні.

В якості інструменту, який дозволить внести необхідні корективи в планування подальшої роботи та розподіл фінансів, АТОР пропонує сформувати раду з імпортозаміщення в туристичній сфері. Хто може увійти до складу цієї ради і якими фактичними повноваженнями має бути наділений, у разі якщо Міністерство культури дасть добро на його формування, в листі не вказується.

 

TUI допоможе розвивати курорти Північного Кавказу

Авіакомпанія TUI підписала угоду з двома північнокавказькими республіками про співробітництво в галузі туризму…

 

Про це повідомив Олександр Сірченко — гендиректор авіаперевізника по роботі з органами влади.

«Ми підписали угоду з Кабардино-Балкарією і Карачаєво-Черкессией про співробітництво в розвитку туризму. Ми будемо надавати допомогу з вивчення потенційних маршрутів, проведення інформаційних турів, прес-турів, аналізу загального туристичного потенціалу регіонів», — розповів А. Сірченко.

Гендиректор також зазначив, що компанія TUI вже займалася вивченням туристичного потенціалу Архиз, Приельбрусся і Домбая перед тим як підписувати угоди з республіками.

За даними АТ «Курорти Північного Кавказу» (КСК), зараз самий насичений турпотік у всесезонні комплекси «Ельбрус» і «Шаянська» складається з самостійних мандрівників, які самі планують свої програми відпочинку всередині країни, і для яких не існує проблеми мовного бар’єру. Частка організованих туристів, що приїжджають на Архиз в групах, за даними КСК в поточному році становила 8-10%.

В КСК також відзначають, що зараз можна вже говорити про затребуваність даного напрямку. Такий висновок можна зробити і по зростаючому турпотоку (приплив туристів зріс на 35% на Архиз і більш ніж на 60% на Приельбруссі) і по інтенсивному розвитку інфраструктури кавказьких лижних курортів.

Власне, для АТ «КСК» минулий сезон пройшов паралельно з масштабним будівництвом нових гірськолижних об’єктів. Так, у грудні 2015 рік була введена третя черга нової канатної дороги з найвищою точкою 3847 метрів – це рекорд не тільки для Росії, але і для Європи. У цьому ж місці була завершена і запущена в експлуатацію нова високогірна (найвища в Європі) зона для катання. Була побудована на «Архиз» туристична село «Місячна поляна» з трьома гірськолижними трасами, канатною дорогою і сучасним багатофункціональним центром.

«Оновлена інфраструктура, створена на північнокавказьких курортах останнім часом, стала сприятливою основою для зростання не тільки внутрішнього турпотоку, але також і для підвищення туристичного інтересу у зарубіжних відпочиваючий. Підвищився інтерес до тутешніх місць у великих туроператорів. Так, у лютому 2016 року ми підписали угоду про партнерство з «Тез Туром», а тепер ось і з «TUI Росія». Можна твердо говорити про привабливість цінової політики цих курортів для формування пакетних турів – ціна і на розміщення і на скі-паси цілком підходять турфірмам, які займаються гірськолижним туризмом», — повідомляє Станіслав Аристов, голова Минкавказа.

В даний час фахівці АТ «КСК» працюють над проектуванням нових об’єктів, які планується ввести в експлуатацію в 2017 році і пізніше. Це буде нова канатна дорога на «Архиз» зі спеціальною «зеленою зоною» для початківців гірськолижників, яка з’явиться до сезону 2017-2018 роках Планується будівництво нових об’єктів на північно-орієнтованому схилі. Після введення їх в експлуатацію зона катання на «Архиз» триватиме до 30 км і дасть можливість гірськолижникам кататися по різних схилах протягом 4-6 днів.

Ще планується відкрити до наступної зими в Чеченській
республіці новий комплекс «Ведучи». У 2017 році там буде добудована повноцінна
інфраструктура для гірськолижного відпочинку. За словами представників АТ «КСК», на
ці цілі російський уряд вже виділив необхідні кошти.

 

Глава Ростуризму продав свої вілли на Сейшелах

Глава Ростуризму Олег Сафонов в понеділок заявив агентству РІА Новини, що протиріч у любові до своєї країни і володінням будинками на Сейшельських островах він не вбачає…


За словами Олега Сафонова, рішення продати нерухомість на Сейшельських островах прийшло до нього відразу після приходу на державну службу в травні 2014 року, оскільки він розумів, що рано чи пізно питання про неї встане, причому саме в такій постановці. До того ж, як зауважив голова Ростуризму, у нього просто не вистачає часу для відпочинку, і на Сейшелах він не був уже більше двох років. До того ж зміст таких віддалених об’єктів обходиться занадто дорого. Тому свою нерухомість на Сейшельських островах Олег Сафронов, за його словами, продав в лютому 2015 року.

При цьому глава Ростуризму вважає, що для нього володіння власними віллами на екзотичних островах не завадило розуміння того факту, що пляжний туризм не є безальтернативною формою відпочинку, існують і інші його види. Раніше, в інтерв’ю «Російській газеті» Олег Сафронов підкреслив, що не є противником пляжного відпочинку, але вважає, що його не можна розглядати як єдину можливість, це багато в чому, на його думку, нав’язаний в останні роки стереотип. Хоча сам Сафонов зізнався, що любить пляжний відпочинок. Однак його предки, звичайні селяни, які «орали» і не їздили «на води».

Обговорення в ЗМІ і в інтернеті нерухомості глави Ростуризму почалося після його інтерв’ю РГ і повідомлення юриста Фонду боротьби з корупцією Любові Соболь про нерухомості на Сейшельських островах, зазначеної Олегом Сафроновим в декларації за 2014 рік.

«Санрайз тур» дав офіційний коментар щодо обдуреному туристу

Керуюча компанія «Санрайз тур» дала офіційний коментар щодо невильоту туриста, забронировавшего тур у франчайзингового агентства цій туркомпанії. Як з’ясувалося, тур був заброньований у «Трійки», але «Санрайз» обіцяє надати туристу компенсацію.

Нагадаємо, що 15 січня в АТОР звернувся турист, який повідомив про зникнення агентства «Прайм тревел», що працював в якості фірмового офісу «Санрайз тур». Турист намагався дотримати всі запобіжні заходи при бронюванні путівки, але поїздка на Мальдіви, намічена на 16 січня, так і не відбулася. Справа в тому, що директор «Прайм тревел» Антон Титов зник, не перевівши гроші за тур оператору, а офіс агентства закрився. У відділенні поліції, куди попрямував турист для подання заяви про шахрайські дії, співвласники «Прайм тревел» повідомили, що не мають уявлення про місцезнаходження Антона Титова.

У середу був отриманий коментар від керуючої компанії «Санрайз». «Тур був заброньований франчайзинговим агентством «Санрайз тур» ТОВ «Прайм тревел» туроператора «Трійка», тому як агент, ні як туроператор, ми не брали участь в процесі організації і продажу даного туру. Разом з тим, ми, також як і турист, обурені шахрайськими діями «Прайм тревел», — йдеться в повідомленні «Санрайз». Керуюча компанія «Санрайз тур» подала заяву в поліцію про дії гендиректора Антона Титова і виключила його агентство з своєї франчайзингової мережі.

Дійсно, за день до передбачуваного вильоту турист отримав смс-повідомлення від «Трійки», в якому говорилося, що його бронь підтверджена. На той момент «Санрайз» вже поінформував туриста про проблеми, що виникли з його туром. Підбадьорений турист зв’язався «Трійкою», але там йому повідомили, що такі повідомлення розсилаються автоматично і не підтверджують (!!!) наявність броні та оплати. Для отримання достовірної інформації «з перших рук» про турі потрібно дзвонити в «Санрайз тур». На цьому етапі ситуація повернулася до початку: тур не оплачено, тому не відбудеться. До речі, в договорі з туристом в якості туроператора вказано «Санрайз», «Трійка» в ньому не фігурує. Та й трохи дивно, що про нездійснений турі турист дізнається саме від туроператора «Санрайз», який начебто не брала участь у процесі організації та продажу даного туру, але саме він просить у туриста його повторної оплати.

Розплутувати клубок взаємин «Санрайза», його франчайзі, «Трійки» та інших можна ще довго, але головна мета майже досягнута – відпустка туриста може відбутися. Висвітлення ситуації змусило «Санрайз» прийняти рішення на користь клієнта. «Керівництвом Керуючої компанії «Санрайз тур», прийнято рішення в якості компенсації надати туристу за його вибором тур на своїх основних напрямках, незважаючи на понесені компанією, як фінансові збитки, так і репутаційні», — йдеться у надісланому в АТОР коментарі туроператора. АТОР передав отриману інформацію туристу, після чого між туристом і туроператором почався процес переговорів.

P. S.

У середу керуюча компанія «Санрайз» повідомила, що незважаючи на відсутність власної вини, готова надати туристу компенсаційний тур по одному зі своїх основних напрямків. У четвер вранці Михайло знову подзвонив в АТОР. На цей раз з доброю новиною: поїздка, хоч і не на Мальдіви, відбудеться. «Ми зустрілися з представниками туроператора «Санрайз». Нам надали сертифікат на тур в Туреччину на суму 160 тис. руб. (замість 154 тис., які були витрачені на Мальдіви). Ми з сім’єю вирішили погодитися на ці умови. Тур відбудеться влітку. Я дуже вдячний АТОР, що ви так швидко відреагували», — зазначив турист.

У Росії впав попит на тури в Єгипет

Після початку нової хвилі масових заворушень в Єгипті, російські туроператори констатують падіння попиту на тури в цю країну.

Нагадаємо, єгипетська армія після багатоденних масових народних протестів відсторонила минулого тижня від влади президента-ісламіста Мухаммеда Мурсі, а також тимчасово призупинила дію конституції.

Все це спровокувало чергову хвилю масових заворушень по всій країні між прихильниками і супротивниками відстороненого президента.

Російські туроператори, що працюють на цьому напрямку, поки не вважають ситуацію з продажем путівок сюди критичною, але все ж констатують спад продажів на рівні 25-30%.

Масових ануляцій турів в Єгипет поки не спостерігається, але попит вже майже два тижні практично заморожений. Впали продажі не лише найближчі, але й на далекі заїзди.

Також помітно зросла і кількість «тривожних дзвінків від туристів придбали тури в цю країну, майже 90% з них уточнюють про можливість відмови від турів, але до реальних відмов справа зазвичай не доходить.

Але, незважаючи на зниження попиту, ціни на тури в Єгипет не впали, і в порівнянні з травневими пропозиціями вони навіть трохи зросли.

Китайські компанії інвестують 11 млрд. доларів в будівництво туристичного кластера на Байкалі

Китайські компанії збираються в сумі вкласти близько 11 млрд. доларів в реалізацію туристичного проекту на озері Байкал…

Інформація надійшла від російського туристичного оператора «Гранд Байкал».

Туроператор уклав меморандум про співпрацю з китайською компанією «Чжунцзинсинь». Представники «Гранд Байкал» заявили, що підписання документа стало початком будівництва новітнього туркластера світового масштабу.

Проект передбачає створення туристичних об’єктів, обладнаних за сучасним міжнародним вимогам, і зручної інфраструктури. «Гранд Байкал» упевнений, що це підвищить популярність регіону серед мандрівників.

Також туроператор розповів, що грандіозна програма будівництва зацікавила Шанхайську організацію співпраці, яка хоче надати проекту статус пріоритетного для інвестицій.

У травні 2016 року Китайська туристична асоціація висловила намір збільшити потік туристів з Китаю на Байкал, щоб він досяг мільйона чоловік у рік. Організація підкреслює великі перспективи території для розвитку туризму.

Туроператорів зобовяжуть видавати туристам всі квитки до вильоту

Російські туроператори повинні будуть надавати усі необхідні для подорожі документи туристам не менше ніж за добу до вильоту. Дане положення було внесено постанову, яку підписав прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

При нараді з заступниками Медведєв пояснив, що дана постанова є одним з ряду інших документів, покликаних захистити мандрівників. Підписана постанова зобов’яже туроператорів надавати своїм клієнтам весь пакет документів, необхідний для здійснення поїздки, за добу до подорожі. У пакет документів входять і чартерні квитки, в тому числі зворотні. При покупці квитка в електронному вигляді повинна буде надаватися виписка з автоматизованої системи.

Зараз на практиці документи видаються туристам за добу, але при цьому в турпакеті можуть бути відсутні зворотні чартерні рейси. І в разі виникнення проблем, наприклад, як з туристами збанкрутілого «Лабіринту», авіакомпанії на законних підставах відмовляють туристам в перевезенні, аргументуючи це відсутністю у туристів авіаквитків.

Також прем’єр-міністр зазначив, що зараз на туристичному ринку склалася важка ситуація, яку не вдалося повністю врегулювати навіть після втручання уряду. У кабміні сподіваються, що прийняте рішення дозволить підвищити правову захищеність мандрівників, які виїжджають за межі РФ.

На Кавказі скасували будівництво 4-х гірськолижних курортів

Минулої середи, 18 червня, стало відомо, що уряд Росії офіційно відмовився від ідеї будівництва відразу чотирьох гірськолижних курортів в туристичному кластері «Курорти Північного Кавказу»…

В пріоритеті у держави залишаться лише три курортні зони – це вже діючий всесезонний курорт Архиз в Карачаєво-Черкесії, діючий Ельбрус-Безенги в республіці Кабардино-Балкарії, а також курорт Ведучи в Чеченській Республіці. Останній курорт існують поки що тільки в планах, але його будівництво має розпочатися вже в цьому році.

Дагестан, Північна Осетія, Інгушетія і Адигея – з об’єктивних причин втратили можливість будівництва в найближчому майбутньому на своїх територіях чотирьох нових курортних зон.

У Північній Осетії планувалося побудувати курорт Мамисон, в Інгушетії – курорт Армхи-Цори, в Дагестані – Матлас, в Адигеї – Лагонаки. Всі «вибули» з державної програми розвитку курорти виявилися необґрунтовано дорогими, не мали інвесторів, вимагали капітальних фінансових вкладень повної відсутності інфраструктури та з-за складності рельєфу, і обійшлися б бюджету як олімпійський Сочі.

Самим критикувались виявився дагестанський Матлас — крім того що там взагалі не буває снігу, так ще і дуже круті схили, з яких можна тільки на парашутом стрибати. Втім, чому тут дивуватися, якщо будівництвом «туристичної Мекки» на Північному Кавказі займався скандальний на олімпійській будівництві Ахмед Билалов, що мешкає нині у Великобританії і не планує повертатися на батьківщину, де він є фігурантом кримінальної справи про розтрату бюджетних коштів ВАТ «Курорти Північного Кавказу». Саме Билалов і пролобіював будівництво Матласа, оскільки сам родом з цього району Дагестану.

Рахункова палата виявила під час аудиторської перевірки на «Курорти Північного Кавказу» (КСК) нецільове витрачання бюджетних коштів членами ради директорів на сотні мільйонів рублів — це і чартерні перельоти по всьому світу, проживання в люксових готелях і так далі. Загалом, бюджетні гроші платників податків були освоєні за призначенням…

Взагалі рішення про призупинення будівництва гірськолижних курортних зон на Північному Кавказі, на які планувалося витратити 450 млрд. рублів, було прийнято ще в 2013 році, тому проекти майже не фінансувалися. Через скорочення фінансування федеральної програми розвитку Півдня з 128 до 30 мільярдів рублів, туризм в регіоні пішов на як мінімум другий план, після соціальної сфери.

Крім того, із-за відсутності чіткого і прозорого маркетингового плану у ВАТ «Курорти Північного Кавказу», інвестори не поспішають туди вкладатися. Ще жоден іноземний інвестор не дав ні долара на їх будівництво.

Цікавить житло в Кабардинці, в Криму чи на Північному Кавказі? Заходьте на проект « Готелі півдня», підшукуйте найбільш підходящий вам варіант без посередників, бронюйте і економте свої гроші!

Знято заборону на чартери в Туреччину, туроператори готуються до відновлення рейсів

На сайті уряду РФ 28 серпня з’явилася постанова про скасування обмежень на чартерне авіасполучення між Росією і Туреччиною…

А також були внесені зміни в постанову кабінету міністрів про заборону чартерів в Туреччину від 30 листопада 2015 року. Тепер в одному з підпунктів документа йдеться про те, що необхідно прийняти додаткові заходи, націлені на забезпечення авіаційної безпеки при регулярних і чартерних рейсах в Турецьку Республіку.

Як заявляє міністр транспорту Максим Соколов, російські авіаційні влади здатні створити умови для оперативного відновлення чартерних рейсів в Туреччину і почати видавати дозволи авіакомпаніям Росії. Також він додав, що заявки від авіакомпаній вже надходять.

Нагадаємо, що заборона на чартерні перевезення і продаж путівок до Туреччини Володимир Путін висунув в якості санкцій для Анкари після того, як в листопаді 2015 турецькими ВПС був збитий російський бомбардувальник, учасник операції проти бойовиків в Сирії. За цей інцидент Анкара принесла вибачення у червні 2016 року, і в кінці цього місяця президент доручив зняти заборону на чартери і продаж турів.

Ірина Тюріна, прес-секретар Російського союзу туріндустрії повідомила, що чартерні перевезення в Туреччину можуть бути відновлені протягом декількох днів або тижнів. При цьому у туроператорів це займе різний час, в залежності від їх можливостей. У будь-якому випадку потрібно якийсь час, адже необхідно знімати літаки з інших напрямків і відправляти їх в Туреччину.

Між тим Ірина Тюріна зазначає, що попит на чартери зараз, швидше за все, буде низьким, так як більшість росіян вже побували у відпустках. Попит на Туреччину був високий влітку, коли відновили регулярні рейси, але зараз навряд чи все складеться аналогічно. Ситуацію може врятувати різке падіння вартості путівок на 20-30%, і до цього, можливо, вдадуться деякі туроператори.

Цікаво,
що в 2015 році Туреччину визнали найпопулярнішим місцем пляжного відпочинку серед
росіян. За той рік у країну відвідало більше 3 мільйонів російських туристів.

Прямі рейси між Ямайкою і Росією продовжили до березня 2014 року

Пряме авіасполучення з Ямайкою, вперше стартує на початку цього року з Москви рейсами авіакомпанії «Трансаеро», визнано успішним і популярним у туристів.

У зв’язку з цим, всі рейси, спочатку заявлені до жовтня 2013 року, будуть продовжені до середини березня наступного року.

Як повідомили в авіакомпанії, частота польотів залишиться незмінною – один рейс раз в десять днів.

В цьому році у Міністерстві з туризму Ямайки відзначили помітне зростання турпотоку з Росії. Його пов’язують, насамперед, з відкриттям прямого авіасполучення і з введенням безвізового режиму, який набрав чинності 7 березня 2013 року.

Завдяки цьому тільки за перше півріччя Ямайку відвідало близько шести тисяч туристів лише від одного від туроператора «Бібліо Глобус», тоді як за весь 2012 рік – не більше 2-х тисяч росіян.