На розвитку туризму на Північному Кавказі поставили хрест?

На урядовій нараді, що пройшла днями в П’ятигорську, присвяченому розвитку Північно-Кавказького федерального округу, федеральна влада фактично поховали ідею відродження економіки регіону за рахунок туристичного кластера з численними гірськолижними курортами.

Пояснення просте – проблеми з високою злочинністю і терористичною загрозою «нікуди не зникли», а виділені федеральним центром гроші під це просто розкрадалися.

Хоча три роки тому влада очікували, що створення в регіоні туристичного кластеру світового рівня, здатного конкурувати з гірськолижними курортами Європи, стане одним з головних стимулів відродження Північного Кавказу.

Таке ж ставлення до цього масштабного проекту і у звичайних людей, що живуть на Північному Кавказі. Вони слабо вірять, що тут побудують гірськолижні курорти, оскільки впевнені, що весь цей проект і робився для того щоб розікрасти гроші.

Планувалося побудувати тут 7 гірськолижних курортів, а також пляжні курорти на Каспійському морі. Фінансувати все це повинні були приватні інвестори і держава. У загальній складності на розвиток цього проекту потрібно близько 500 млрд. руб. Російського уряд взяв на себе гарантії на рівні 70% всіх інвестицій і привернуло цим французів і корейців.

Втілювати цю утопію в життя уряд доручив в 2010 році Ахмеду Билалову, нині влаштувався з родиною в околицях Лондона, недалеко від маєтку покійного Березовського.

Ахмед Билалов відомий тим, що входив в команду прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, і після інспекцію олімпійських об’єктів в Сочі президентом Путіним, його зняли з усіх постів в олімпійському комітеті і у ВАТ «Курорти Північного Кавказу». А після порушення кримінальної справи за ознаками шахрайства проти нього, він утік за кордон, спокійно розпродавши до цього всі свої активи в Росії і вибравши країну для еміграції, яка точно його не видасть.

Розкрадання бюджетних коштів проектів розвитку туризму на Кавказі оцінюються в більш ніж 275 млн. рублів. Утім, кримінальну справу не завадило пану Билалову спокійно покинути країну…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *