Росію покине британський лоукостер EasyJet

З березня 2016 року має намір припинити польоти за маршрутом Москва – Лондон лоукостер з Великобританії easyJet.

Це не перший випадок відходу зарубіжних бюджетних перевізників з російського ринку, але експерти запевняють, що ціноутворення на міжнародних лініях постраждати від такого догляду не повинно. В умовах тотального зниження попиту піднімати тарифи перевізникам буде як і раніше важко.

Представники компаній не схильні пов’язувати з політикою відхід іноземних перевізників, причина бачиться в іншому — в ослабленні курсу рубля і, як наслідок, зниження купівельної активності. Послуги іноземних, як і російських авіаперевізників за останній рік для росіян піднялися у вартості на в півтора рази. Ринок пасажирських авіаперевезень, на думку експертів, виявився перенасиченим, демпінг та зниження рівня рентабельності стають звичайною практикою в діяльності авіакомпаній.

Як вважає Дмитро Горін, керівник Комітету з транспорту АТОР, тарифи більшості пасажирських авіаперевізників вже знаходяться на межі рентабельності, тому підвищувати їх — значить, створювати загрозу подальшого скорочення попиту.

Раніше російський ринок вже покинули гонгконгская лоукостерная авіакомпанія Cathay Pacific, австрійський лоукостер Niki, французька Aigle Azur, тайська Thai Airways. У грудні очікується припинення польотів Delta Air Lines — однієї з найбільших компаній США. Скорочують обсяги пасажирських перевезень на російському напрямку Lufthansa та Germanwings. Скоротили кількість рейсів на Росію ізраїльська El Al, фінська Finnair, чеська Czech Airlines.

На тлі відходу з ринку і скорочення перевезень іноземними авіакомпаніями активізація діяльності російського лоукостера «Перемога» на міжнародних лініях виглядала б природно, саме цього чекають російські туроператори. Однак згідно з Федеральним авіаційним правилам, лоукостеру необхідно «відлітати» на внутрішніх рейсах не менше двох років, перш ніж він зможе обслуговувати міжнародні маршрути.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *